Lví Král 3D

20. září 2011 v 7:01 | Skye |  Kino Obzor
"Remember who you are."

Lví král je pro mě posvátný film. Když jsem byla maličká, rodiče mě na něj vzali do kina, kde mě naprosto oslnil! Pamatuju si, jak jsem se široce rozevřenýma očima a užaslými ústy hleděla na malého Simbu v zářivě zelené džungli, ten obraz nikdy neztratím z mysli.

Od té doby ale uplynulo mnoho let, po které se mi tento snímek vyhýbal. DVD v krámě se na mě jen zdálky usmívalo, nikdy mi ho nikdo nekoupil, nikdy jsem film nechytila v televizi a když už mi nedávno někdo nosil půjčené DVD, nefungovalo mi.

Až jednou, konečně, po tolika letech, za které pro mě film nabyl téměř mýtickou hodnotu, jsem ho držela ve svých dlaních. Všichni ještě spali, ale já se v obýváku zabalila do deky a vsunula ho do přehrávače.
Probrečela jsem celou první část filmu, tak hluboce to na mě působilo.

Člověk si až jako starší uvědomí, jaká morální síla se ve Lvím králi skrývá. Jakou nadějí a jakým povzbuzením je, jakou lásku nese.

A dnes jsem ho viděla znovu, v nové dimenzi.
Ve 3D.

Musím říct, že je to jeden z nejlepších 3D filmů, jaké jsem zatím viděla!!
Všechna ta zvířata, kořeny rostlin, větve stromů... jako byste opravdu seděli s Rafikim v koruně stromu nebo se se Simbou prodírali džunglí.

A k tomu ta nadpozemská hudba...


Simba: "You knew my father?"
Rafiki: "Correction! I know your father."


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elandorn Elandorn | Web | 21. září 2011 v 8:57 | Reagovat

Naprosto úžasný film!
Podle mě byl hrozně revoluční, to jak zobrazoval přírodu jakoby by byla opravdu skutečná! Ta myšlenka koloběhu života! Příběh o ztracení a znovu nalezení krále! Úžasně vykreslené charaktery postav (Mufasa, Rafiky, Timon s Pumbou...) a hlavně skvělý Simbův přerod z malého namyšleného lvíčete do charakterního mladíka plného pokory, který hledá sám sebe... To je tak neuvěřitelné a tak hluboké na to, aby to byla jen pohádka pro děti!
Otázka smrti vysvětlená koloběhem života a ubezpečením, že ti, kteří jsme milovali stále žijí v nás, je skvěle podaná a dle mého názoru je dobře, že si autoři zvolili tohle téma ač se zdá pro děti příliš těžké. Naopak si myslím, že pro děti v tomhle věku je to velice přínosné, protože už museli začít uvažovat jak je to s životem a jak končí, co je po něm... To, že se s nimi o tom mluví a podá se jim to takovýmhle krásným způsobem je to nejlepší co lze udělat. A ty děti, kteřé si tyhle otázky ještě nepokládají, tak tam mají krásnou přírodu, písničky a příběh.
Takže dle mého názoru je to naprosto dokonalý film, který je dodnes velmi kladně hodnocen a to opravdu po právu. Je ve všech směrech úžasný! =)
A jak se jim povedlo udělat, že je Simba takový fešák??? Hrozně se mi líbí... =D A mám hrozně ráda Mufasu a zbožňuju Rafikiho (on je jak Dalajláma, neuvěřitelně chytrý, vyrovnaný, s úžasnými molárními hodnotami a ještě k tomu je tak legrační, že na první pohled se vůbec nezdá tak moudrý, ale je! Má přímo filosofické hlášky, ale podává je tím svým střeštěným způsobem... Dokonalé! =))
"Asante sana
A Squash banana,
Wiwi nugu
Mi mi apana!" =D

2 Skye Skye | E-mail | Web | 21. září 2011 v 19:48 | Reagovat

naprosto nádherná a pravdivá recenze!!!!

já se nemusím ani snažit, ty ji tu podáš za mě;) úplně jsi to vystihla!
Rafikiho miluju, a to přirovnání k dalajlámovi je trefné :D
no velký Simba je sexoš, taky mě to napadlo ;D

jen nevím, so jsou zač ta poslední slova?? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama