Darování krve v USA

27. října 2011 v 16:45 | Skye |  Ze života v Americe i doma
Tento týden se do basketballové tělocvičny nastěhovali pracovníci Oklahomského institutu krve, se vším vybavením, s lůžky, počítači... A odvážní studenti tam chodí darovat krev.
Já jsem si tím nebyla tak jistá, představa, že je mi z žíly vycucávána krev, se mi vůbec nezamlouvá, ale přemohla jsem se a s holkama jsme tam zašly. Zapsaly jsme se do seznamu, obdržely nálepku, pěkné tričko a ještě jsme si mohly vybrat svačinu. Potom nás zavedli k jednomu z počítačových stanovišť, mě se zrovna ujala taková nerudně vyhlížející černoška, ale to nevadí. Nadiktovala jsem jí své osobní údaje a pak vyplnila asi 50 otázek, které měly zjistit, jestli je má krev v pořádku.
A na to to celé ztroskotalo. Musela jsem říct všechny země, které jsem v posledních pěti letech navštívila, tedy především Čechy, Francii, Itálii, Německo, Chorvatsko. Načež mi jiná sestra, tentokrát žena se srostlým tmavým obočím, řekla, že nemůžu darovat krev, protože pocházím z Evropy, a mohla jsem přijít do styku se šílenou krávou.

Američani nás prostě mají za pračlověky, kteří se stále válejí ve špíně.
Tváří se sice, že vládnou celému světu, ale jsou neuvěřitelně krátkozrací.
Nevadí, aspoň mám pěkné tričko :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elandorn Elandorn | Web | 29. října 2011 v 13:41 | Reagovat

COŽE??? Tak ti jsou teda pěkně legrační... To je směšné... Ale aspoň z tebe nepumpovali litry krve... =D

2 so-cute so-cute | Web | 12. listopadu 2011 v 9:52 | Reagovat

Jo, jo, je vidět, že toho o sobě navzájem víme dost málo. Asi o nás mají takovou představu, jako já o Novém Zélandu - kde jsem si představovala jen džungli, stromy, opice a sem tam člověka na farmě:) Tak asi před týdnem jsem viděla dokument z NZél. A jaké překvapení! Vypadalo to spíš jako New York - mrakodrapy, přelidněné město a spousta aut...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama