Déšť a tanec deště

30. října 2011 v 16:14 | Skye |  Denní střípky
Kapky vody, které padají z mraků. S šuměním se noří do trávy, s tlukotem dopadají na cestu. Tvoří široké potoky, dokud nenajdou své místo v zemi.
Dlouhé týdny teď bylo krásně, slunce svítilo a krajina se vyhřívala. Stromy se zbarvily do žluta a červena, především javory, to jsou dřeviny nejvíc parádivé a rády se na podzim chlubí jasnou karmínovou a oranžovočervenou barvou.
Tráva se už oddala podzimu a zežloutla, ani miliony kapek vody padajících z oblaků ji nepřiměly znovu se zazelenat. Možná už ze sebe letos vydala to poslední, nejspíš už byla vyčerpaná držet si svěžest po celý rok, i ve dnech ostrého slunečního svitu a horkého ovzduší. Třeba je pro ni déšť znamením konce cyklu, příchodu času odpočinku.
Příroda prožívá podzim. Nejprve barevný, s příchodem deště šedivý.
Stromy šumí. Potůčky vzniklé z nespočtu spadaných kapek zurčí. Lidé jsou tiší, zahloubaní v myšlenkách, které zůstávaly skryté kdesi daleko vzadu v hlavě, a čekaly na vhodnou chvíli klidu a lehké melancholie, aby vypluly na povrch a přiměly svého člověka podívat se na svět jinýma očima.

Déšť s sebou přináší především jedinečnou atmosféru. Znáte ten pocit, když vyhlédnete z okna a venku se vznáší opar, do kterého bubnují kapky deště? Je to tajuplné, melancholické, ale svým způsobem příjemné. Člověka to svádí uvařit si teplý nápoj a zachumlat se pod deku, nebo se jen tak dívat z okna a snít. Jiného to naopak může vytáhnout ven, obout vysoké boty, obléct pláštěnku s velkou kapucí a brouzdat se v potůčkách vody, poslouchat šumění stromů a dýchat vlhkost vzduchu.
Déšť je jedinečný. Přináší nám vláhu, už staré civilizace ho proto uctívaly, ne nadarmo si občas někdo vzpomene na tanec deště a podobné věci. Pro každého něco znamená, většinou ho milujeme a nebo nenávidíme.

Protože se právě nacházím v americkém státě, který se až do roku 1908 jmenoval "Indiáské teritorium", takže mě odkaz těchto původních amerických obyvatel provází téměř na každém kroku, nemůžu si odpustit obrázek indiána přivolávajícího déšť.
Pokud byste to chtěli zkusit také, není to těžké, stačí mít odhodlání a víru. Nechoďte na kopec, ale udělejte si kolem sebe hodně místa, točte se dokola ve směru hodinových ručiček a nahlas a rytmicky opakujte svoji formulku k přivolání deště.
Pokud chcete déšť naopak odvolat, točte se proti směru hodinových ručiček a své zaříkadlo říkejte pozpátku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 clerexe clerexe | Web | 30. října 2011 v 19:34 | Reagovat

ta první fotka je užasná :3

2 Vendy Vendy | Web | 30. října 2011 v 23:44 | Reagovat

Skvělý článek, parádní fotky!

3 Skye Skye | 31. října 2011 v 1:48 | Reagovat

Děkuju!!! =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama