Trochu jinak hektický začátek adventu

2. prosince 2011 v 3:42 | Skye |  Ze života v Americe i doma
Čas letí jako voda. Ono stýskavé září, kdy jsem měla splín kvůli prvnímu dlouhému odloučení od domova, je dávno pryč, zrovna jako říjen, měsíc příprav na Halloween, a tak už i listopad, měsíc už důvěrného sžití s americkou univerzitou.
Dnes nám začíná prosinec, po sněhu ani stopy, naopak slunce svítí a nebýt větru, je venku snad dvacet stupňů. Hlavní ale je, že se blíží konec semestru. Najednou se mi zdá, že utekl rychle, a jen spousta puntíků v kalendáří mi značí, jak dlouho už tu vlastně jsem.
Od příštího čtvrtka nám začíná týden záverečných zkoušek, ale já jsem využila skutečnosti, že mám poslední písemku už v pátek, a proto jsem si zamluvila letenku už na sobotu, v prostředku zkouškového týdne, abych byla co nejdříve zase doma. Ani nevíte, jak já už se těším! Na rodinu, na přátele, na mé rodné město a na taky, ač se to může zdát podivné, na jídlo. Amerika se možná jeví jako gastronomický ráj, ale ne pro Evropana, který je zvyklý na pořádné křupavé pečivo, kvalitní sýry, opravdu masové šunky a pořádný kus řízku se zelím a bramborou kaší. Myslím, že až dorazím domů, tak se tak přejím, že se do večera nehnu!
Ještě předtím mě ale čeká spousta práce. Konečně jsem se zase začala věnovat druhému pokračování své knížky Lantuin, a do toho mi učitel na angličtinu zadá pětistránkovou esej o nějakém kontroverzním tématu. Vybrala jsem si recyklaci ve městech, ale shánět zdroje o této problematice je těžká věc. Ani se tomu nedivím, když Američani hážou do jednoho kontejneru pet lahve i plechovky a balíček sušených švestek vypadá jako bonboniéra, tedy každá švestka zabalená zvlášť v igelitu.
Na zítřek musím mít hotovou osnovu své práce a sepsané zdroje. Tento úkol mě dnes přivedl na pokraj hysterie, ale naštěstí mě zachránila existence Skypu a především moji rodiče, kteří mi se vším pomohli a tím mě také uklidnili. Teď mě ale může stresovat ještě samotný pětistránkový sloh, se kterým se budu mořit o víkendu, kdy budou v televizi dávat samého Harryho Pottera, aby celý program zakončili slavnostní televizní premiérou šestého dílu, Prince dvojí krve. No není to k zlosti?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které evropské město jste ještě nenavštívili, ale chtěli byste?

Paříž 12.2% (11)
Londýn 13.3% (12)
Řím 10% (9)
Madrid 7.8% (7)
Dublin 11.1% (10)
Praha 4.4% (4)
Bratislava 4.4% (4)
Vídeň 6.7% (6)
Berlín 2.2% (2)
Budapešť 2.2% (2)
Helsinki 8.9% (8)
Moskva 4.4% (4)
Athény 7.8% (7)
Lisabon 4.4% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama