Bali v Jablonci

28. ledna 2012 v 4:33 | Skye |  Ze života v Americe i doma

Možná si už teď říkáte, co má ten podivný nadpis znamenat. Vysvětlím tedy hned z kraje, že Jablonec je mé rodné město, plné krásných secesních budov, avšak situované poněkud nešťastně na severu republiky, na úpatí překrásných, avšak ne příliš teplých Jizerských hor. Oproti tomu Bali je ostrovní ráj, nacházející se jen kousíček na východ od Indonéského ostrova Jáva.


Možná někdo z vás viděl film Jíst, meditovat, milovat, s Julií Roberts, která jako hlavní hrdinka odjela právě na Bali, kde se učila proniknout do hlubin života i duše, v panenské, nezkažené zemi, která je pro takový počin více než příhodná. Nebo jste třeba byli nedávno v kině na filmu Štastný nový rok, kde Zac Efron plnil přání Mechelle Pheiferové, přičemž jedno z nich bylo podívat se na Bali. A tady možná vznikla i naše představa. Není možné za jeden den stihnout výlet do Indonésie, je ale možné navštívit lázně ve stylu Bali, jakousi oázu uprostřed města, kde čas jako by se zastavil v poklidném rozjímání, provoněném vůní květin, olejů a dřeva.


Nebylo by úžasné přenést se do takového ráje i tady u nás?
S rodiči jsme si ho vysnili přímo v naší části Jablonce, na Vrkoslavicích, které sice leží na jihu, ale ještě ve větším kopci, než samotné město. Nebylo by povzbuzující uprostřed zimního dne, zasypaného sněhem, vkročit do dveří, které vás vmžiku přenesou na tropický ostrov, na Bali, do tepla, panenské zelené přírody, mezi nádherné květy, omamné vůně, čirou vodu a hlavně do uvolněné, meditativní atmosféry?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 so-cute so-cute | 6. února 2012 v 12:55 | Reagovat

Prostě krásný...asi nejlepší "dobíjení baterek" v naší kruté zimě s teplotami koem minus 20:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama