Jak se v Americe oslaví, když se stanete babičkou

15. ledna 2012 v 0:17 | Skye |  Ze života v Americe i doma
Už na začátku týdne nám Alex oznámila, že v sobotu bude malá tajná oslava pro trenérovu manželku Londu, ve Vidalia's Cafe od jedenácti hodin.
Jejímu jedinému synovi se totiž má narodit dítě, dceruška, a Londa se tudíž má stát babičkou. Když jsem to přes skype povídala své rodině, došlo nám, že tím pádem se i náš trenér musí stát dědečkem! Ten však toto tvrzení kategoricky odmítá. Londa je babičkou, ale on je prostě stále jen "coach".
Sara se ptala, jestli už se to dítě narodilo. Slyšela jsem dobře? Oni dělají oslavu, a to to dítě ještě ani není narozené? To nemohli těch čtrnáct dní počkat? Američani...


V pátek jsme měli trénink, a na jeho konci nám trenér oznámil čas tréninku na sobotu. Bylo nám divné, že vůbec nějaký organizuje, copak na tu oslavu zapomněl? Nikdo se ho ale neodvážil zeptat, bály jsme se, že je to tajemstvím i pro něj. Ukázalo se však, že o všem ví, hrály jsme jen asi hodinku a pak se ještě celé zpocené vydaly do městečka. Mířily jsme tam po druhé straně ulice a když už jsme byly u Vidalia's chtěly přejít, zahlédly jsme Londu vystupující z auta. Překvapeně se na nás dívala a ptala se, kam včechny jdeme? Odpověděly jsme, že si jdeme někam sednout na oběd, což nebyla tak úplně lež, ale Londa nám to posléze několikrát zopakovala, že jsme jí lhaly, myslela to ale pochopitelně z legrace.
Nechaly jsme ji proto vejít a potom jsme potichu vstoupily i my. Pro oslavu byla rezervovaná boční strana podniku, která vypadá naprosto kouzelně! Celá ve starém, evropském nádechu, ostaně, takový styl mají američané rádi. V zadní části je nefalšovaná kuchyň, se slonovinově býlími, dřevěnými skříňkami, dvěma sporáky a pánvemi visícími ze stropního kovového držáku. Pod nimi je pult, na kterém bylo připravené občerstvení: růžový punč s malinami, masové kuličky, zelenina s dipem, a jahodové cupcakes. Zbytek prostoru zabýrají čtyři stoly z tmavého dřeva, komoda se svícny a formami na dezerty, stěny zdobí staré hodiny či malba středověkého evropského města.

(Vidalia's - hlavní pult a důvod, proč to tu všichni milují: domácí dezerty!)

Dnes však byl prostor vyzdoben do očí bijícími plyšovými žirafami, růžovým nápisem hlásajícím "Welcome Audrey Jane", přičemž každé písmenko stálo na miminkovských šatičkách vystřižených z papíru, na stolech byly růžové květiny (kromě toho našeho, nám v prostředku seděl plyšový tygr a růžové prase). Kelímky byly růžové, ubrousky taky, a stolek u výlohy přetékal taškami s dary pro Londu.
Když dotyčná dáma přišla, byla překvapená, ba přímo šokovaná! Žádnou oslavu nečekala, proto jako každá žena upozorňovala, že vypadá hrozně, protože nic takového netušila, nám také připomněla, že jsme jí lhaly na ulici, ale veskrze byla ráda a vrhla se na dárky.


Trvalo asi hodinu, než všechny ty vlhčené ubrousky, miminkovské dečky, gumové rukavice a spreje proti zápachu, když se dítě poblinká, vybalila. Při tom si nasadila stříbrnou princeznovskou čelenku lemovanou růžovými chmíříčky, a dovedete si představit, jak legračně vypadala v krátkých blonďatých vlasech maličké, ale velice živé dámy. Nakonec ještě vybalila maličký přívěsek ve tvaru miminka a prohlásila, že ho bude nosit na krku. Při celém procesu rozbalování měla spousty průpovídek, vtípků a komických pohybů, takže Jeanne vedle mě tvrdila, že je opilá. Osobně nevím z čeho, z růžového malinového punče asi těžko.
Trenér se mezitím vytratil, tvrdíc, že má nějakou práci.
Po skončení děkování jsme se s holkama zvedly, každá jsme ještě dostala malou, ručně vyráběnou taštičku se sladkostmi a vyrazily vstříc zbytku soboty, s pocitem, že dnešní den přinesl další důkaz, že Američané milují detaily a tematické oslavy.

(moje taštička. Všimněte si, že i na bonbonech je napsané baby girl! Jinak, lízátko ve tvaru dudlíku jsem přenechala Jeanne x))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kulicka Kulicka | Web | 15. ledna 2012 v 0:22 | Reagovat

Dobry clanek, mrkni na muj web

2 Elandorn Elandorn | Web | 25. ledna 2012 v 18:28 | Reagovat

Jeehee ti američani jsou praštění... :D Supr článek!!! X)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama