Sherlock Holmes: Hra stínů

13. ledna 2012 v 2:39 | Skye |  Kino Obzor
Vždycky jsem měla ráda příběhy Sherlocka Holmese. Spojení záhad detektivního napětí s dekadentní krásou viktoriánského Londýna je jednoduše fascinující. Dosud nikdy však tento "muž s dýmkou a houslemi" nebyl tak přitažlivý a svérázný, jako je v nových filmech Guye Ritchieho (kterým na přitažlivosti přidává i steampunkové ladění). Robert Downey Jr. mu vdechl novou sílu do žil, odhalil jeho schopnosti v boxu a vystavil na odiv své podivínství tak, až je to roztomilé a můžete si ho pro tyto jeho výstřednosti pouze zamilovat.
Jeho nerozlučný parťák, Dr. Watson, je v podání Juda Lawa také výborný. Je elegantní, lehce přezíravý a trousí suché anglické hlášky.


Když jsem shlédla první díl Sherlocka Holmese, mé nadšení téměř neznalo hranic. Scény z lodního doku jsou vůbec nezapomenutelné ("Je ne sais pas." "Watsone, co jste to provedl?" atd, ti co viděli, jistě znají ;)) Dovedete si proto jistě představit, jak moc jsem se těšila na druhý díl. Měl přijít do kin o Vánocích, tedy v době, kdy jsem byla na prázdniny doma. Nakonec jsem ale zjistila, že česká premiéra je naplánovaná až na 6. ledna, tedy přesně na den, kdy jsem měla odlétat do Ameriky. Co teď? Tady ho neuvidím, a až přiletím do USA, tam už ho naopak dávat nebudou! Liberecké kino mi ale udělalo radost, protože na silvestrovský večer přichystalo předpremiéru a já tudíž Hru stínů viděla v plné parádě!


Ačkoliv druhé díly často pokulhávají za skvělými filmovými jedničkami, tentokrát myslím, že dvojka obstála. Stejně jako jedničku bych ji potřebovala vidět ještě alespoň jednou, abych vstřebala veškeré množství informací a tajů ve filmu skrytých a propletených. Musím ale zároveň přiznat, že i druhý Holmes je o něco akčnější a klade si větší nároky (jako jsme to viděly u Pirátů z Karibitu a řady dalších blockbusterů (jakkoliv to slovo nemám ráda, tady se hodí). To ovšem nic neznamená, podívaná je to znamenitá! Skvěle natočená, s výbornými herci, podařenou hudbou a chytlavým, dramatickým příběhem. A ještě jedno plus bych vytkla: záporák, který je stejně chytrý jako "kladný" hrdina, a tudíž dodává divákům pocit děsu, jestli tentokrát správná věc neselže. No, bude to kdo z koho... Ostatně, to už si musíte zjistit sami ;)

slečna Adlerová to nebude mít jednoduché...

proferor Moriarti
v převlecích se Holmes vyzná x)...A nakonec si ještě (znovu) užijte trailer:)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vesela vesela | Web | 13. ledna 2012 v 2:40 | Reagovat

Dobry clanek, mrkni na muj webik !

2 Elandorn Elandorn | Web | 25. ledna 2012 v 18:17 | Reagovat

Juva super článek! X) Sdílím stejné pocity a ještě bych dodala, že se mi moc zamlouvala nová ženská hrdinka! X)
A pak, jak dokázal režisér skvěle zachytit a vdechnout do filmu emoce (nekonečné přátelství Jona a Sherlocka, ze kterého se nemůžou vymanit ani kdyby chtěli, vztah Holmese k Adlerové...) Z toho všeho vyplývá jedna krásná vlastnost hlavního hrdiny - obtížně si navazuje citové vazby k ostatním lidem, ale když se tak stane, tak nejen že je schopný jim odpouštět jejich nedostatky (kterých je díky jeho rozumu a velké kritičnosti mnoho), ale navíc jsou jeho city k nim nekonečně hluboké a věčné.

3 Grace Grace | Web | 5. února 2012 v 13:27 | Reagovat

naprosto souhlasím, pěkný článek :-)

4 Ely Ely | Web | 7. února 2012 v 6:29 | Reagovat

Hmm, budu se na to muset konečně podívat :)
Původně jsem se na druhý díl neskutečně těšila a pomalu odpočítávala dny, nakonec jsem si ale stáhla BBC Sherlocka s tím, že to tedy vyzkouším, když po něm všichni tak blázní a... rozšířila jsem zástupy nadšených fanynek a Hru stínů jaksi odsunula do pozadí s tím, že se tomu anglickému Sherlockovi nemůže nikdy nic vyrovnat ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama