Zoufalství promítnuté do sna

3. února 2012 v 4:31 | Skye |  Ze života v Americe i doma
Sedím v recepci NSU fitnes centra, venku už je tma, zbývá hodina do zavíračky. Můj spolupracovník se opět někam vytratil, vlastně jsem ho dneska viděla jen třikrát, když tudy proběhl se napít ze svého obrovkého kelímku coca coly (jak velký nutriční prohřešek). Má mi radit, jsem tu nová a vlastně ani pořádně nerozumím, když na mě někdo mluví (ať už tento defekt připíšu nahluchlosti či jazykovým nedostatkům). Stále se sem trousí lidé, střídám slova s kontrolováním permanentek. Pracuji, ale mám psavou náldu. Díky ní jsem už napsala převelice dlouhou zprávu svému příteli, který se právě doma v čechách unáší na vlnách spánku a přečte si ji až ráno. Pár minut nato byly na světě už další dvě zprávy, dvěma kamarádům, ani nevím jak.

Zoufalství nepatrné: pořád sem někdo chodí a já bych nejraději nepřestávala psát

Z tělocvičny se ozývá skřípění podrážek a údery basketbalových míčů, rozprašovač vůně za mými zády zase kýchnul svůj dezinfeční roztok, který je cíti po kokosu. Někteří lidé jsou příjemní, jiní méně.

Zoufalství pracovní: Stereotyp fitnes večera, moje první pracovní zkušenosti, což mě násilím vtahuje do světa dospělých a já zjišťuji, že se poddávám.

Největší pozitivum dnešního večera je hudba. Obvykle místními zdmi zní Tulsa Classic Rock Station, dvakrát už byla přeladěna na Rock Alternative, avšak dnes si užívám směcici rytmického tvrdšího rocku a numetalu.

Zoufalství muzikální: Nádhera a zážitek vychutnávaný ušima a působící na srdce v hrudi. Zoufalé jsou tady v tomto případě jen zlomená srdce rockerů, soudě dle slov skladeb. Bez nich by ale tak emotivní hudba nevznikla.

Vlevo mi tu stále běhá reklama na film Hugo. Ano, já vím, že je to povedený film, nepotřebuji to potvrzovat předhazováním počtů oskarových nominací!

Zoufalství filmové: Ještě stále jsem to neviděla! Proč? Protože když jsem v USA končila podzimní semetr, Hugo ještě v kinech neběžel. O vánocích doma v Čechách měl ještě do premiéry daleko. A teď, znovu v Usa, je už po něm, ale běží v Čechách! Uááá!

Zítra jedeme do Arkansasu na první letošní utkání, proti jiné univerzitě. Pro mě úplně první americké meziuniverzitní utkání.

Zoufalství nervové: Jsem nervózní. A pokud se bojím hrát, zatuhnou mi nohy a zápas je velmi obtížné sehrát. Snad to nebude zítřejší případ... Momentálně vidím hůř fakt, že musíme ráno v šest hodin sedět v autě a vydat se na dlouho cestu, jenže já stále sedím v práci a budu tu sedět až do desíti večer. Jak nemám osm hodin spánku, jsem mrzutá.

Zoufalství umělecké: Dneska jsem nenapsala ani řádek knihy, natož pak stránku, jak jsem si předsevzala!

Zoufalství snové : Na závěr se konečně dostávám k nadpisu. Dnes v noci jsem se probudila, nespalo se mi zrovna nejlépe. Znovu jsem ale usnula. Provázely mě neklidné sny, podivné, jak už tyto noční pavučiny představ bývají, odehrávající se ve zvláštním, vymyšleném prostředí, ajk už to u mě bývá a co mě na mých snech nejvíc baví. Tentokrát bylo docela přírodní, les jak z červené karkulky, plný červených jahod, dřevěná chata, uvnitř rozlehlejší než z venčí.
Zdálo se mi o českém pečivu, začalo to úpěnlivou touhou po tmavém chlebu s máslem. Přešlo to ke stesku po rodné zemi, po rodině, po přátelích... Brečela jsem. Pamatuju si, že jsem ve snu brečela a zoufale sechtěla dostat domů... Byl to svírající pocit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 villains villains | Web | 3. února 2012 v 8:23 | Reagovat

Máš krásny blog !!!! Nepozrieš sa na môj ? :)

2 Karla Mitošinková Karla Mitošinková | 3. února 2012 v 10:00 | Reagovat

Zajímavé. Buď ráda, že máš dobrou práci, kde se můžeš ulejvat. Znám lidi, kteří se v pracovní době pomalu nestihnou ani vyčůrat. To že je ti smutno je normální. Všude dobře, doma nejlíp:-) PS: Držím pěsti, ať kniha brzo vyjde!

3 Elandorn Elandorn | Web | 8. února 2012 v 17:11 | Reagovat

Oh můj bože, to je skvělý článek!! Čím víc toho napíšeš, tím víc mi připadáš jako profesionální spisovatelka (což je vlastně pravda :D X)), píšeš úžasně, tyto milé a zajímavé články... Krásně se čtou... X) Hlavní je, že zápas nakonec dobře dopadl, takže očividně psychicky vše zvládáš skvěle! Obdivuji tě má drahá... X)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama