Report z Billy Talent 2012

14. června 2012 v 14:44 | Skye |  Hudba Everdream
Billy Talent patří k jedné z mých neoblíbenějších kapel. V Čechách jsou hodně populární, což se ukázalo i na dalším koncertu, odehraném v Praze, v neděli 10.6.2012 v Lucerně. Kapela si je taky hýčká, vždyť za pět let tu odehráli svůj ož šestý koncert! A byl skvělý.
Tady je moje reportáž ;)

Kapela Billy Talent z Kanadského Toronta odehrála už šestý koncert pro fanoušky z České Republiky. 10.6.2012 se čtyři rockeři představili ve Velkém sálu Pražské Lucerny.

Prostor před pódiem byl téměř zaplněn nejvěrnějšími příznivci a pro posluchače byly otevřeny i oba balkony, což nabídlo lepší výhled a vytvořilo příjemnou, semknutou atmosféru.


Přesně v půl osmé vběhla na pódium první předkapela, slovenští punk-rockeři Plus Minus. Nehráli špatně, ale uvést diváky do varu se jim nepodařilo, ačkoliv byli po každé písni odměněni potleskem.

O něco větší úspěch měla druhá předkapela, švédští Atlas Losing Grip, kteří na svoji vlnu strhli několik fanoušků, ostatní ale zůstali u uznalého potlesku, snad proto, že zvuk zněl oproti Talentům poněkud chaoticky.

Po obou předkapelách se fanoušci konečně dočkali své milované kapely. Billy Talent nastoupili s písní Devil in a Midnight Mess a všechny ruce v hledišti okamžitě vyletěly vzhůru. Za bicími dokonce seděl Aaron Solowoniuk, ačkoliv před nedávnem prodělal operaci srdce.


Nadšení a podpora fanoušků neustala po celý večer. Nebyl k tomu ani důvod, kapela hrála skvěle. Jako druhá píseň následovala Turn Your Back ze třetího alba, obrovského ohlasu se dočkala This Suffering ze dvojky. Kapela střídala především songy z druhého a třetího alba, neopomněla ale také první album, které zastupovala hitovka Try Honesty a Line and Sinker.

Zpěvák Ben Kowalewicz k radosti přítomných oznámil, že v září vyjde nová deska, a své tvrzení podpořil následnou Viking Death March, právě vyšlou skladbou, která předznamenává nový zvuk čtvrtého alba.

Po tomto sdělení následovala jedna hitovka za druhou: Surrender, River Below, úžasná Diamond on a Landmine a This is How it Goes.


Když se kapela po svém skvělém, zhruba hodinovém vystoupení odebrala do zákulisí, fanoušci je svým skandováním nenechali na pochybách, že všichni v sále stojí o přídavek. Ben, Ian, Jon a Aaron se tedy znovu chopili nástrojů a odehráli Devil on my Shoulder a neopominutelné Fallen Leaves. Celý večer zakončila Red Flag, nepsaná hymna, bez které by si koncert Billy Talent nebylo možné ani představit.

Jakmile dozněly poslední tóny, diváci se spokojeně začali rozcházet. Teď už opravdu slyšeli všechno.

Zrdcadla, podlahy, dokonce i zdi byly opocené, nikomu to však nevadilo, každý si odnášel vzpomínky a pocity na skvělý, vydařený koncert.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 14. června 2012 v 20:53 | Reagovat

Jé, tak to závidím. Billy talent mám moc ráda a chtěla jsem na ně jít. Ale nakonec jsem dala přednost spíše Simple Plan na Prague city festivalu. :)

2 Skye Skye | E-mail | Web | 18. června 2012 v 22:14 | Reagovat

já jsem se neskutečně těšila na Lostprophets! a co se nestane? oni zruší Prague City Festival! no mě omejou, ach jo.... :´(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama