Jsem (úžasně) dospělá!

9. září 2012 v 10:06 | Skye |  Téma týdne
TT: Jsem šíleně dospělá!

Ačkoliv zní zadání poněkud ironicky, což je často moje oblíbená poloha, tentokrát mám na jazyku vážně míněný fakt.

Teoreticky se člověk stává dospělým dosažením určitého věku, u nás v Čechách osmnácti let. Já ale zastávám názor, že faktická dospělost přichází až s prvorepublikovou plnoletostí, tedy v jedna dvaceti letech.Nevím, jak vy, ale já jsem se v osmnácti pořád ještě cítila jako neohrabané kuře, takové vykulené káčátko, které sice už přestává být dítětem, ale dospělým se ještě rozhodně necítí. Nevěděla jsem, jestli bude trvat ještě rok nebo pět let, než i pocitově dospěji, nechala jsem to vlastnímu osudu.

Tenkrát jsem nemohla tušit, že se přihodí něco, co mě posune dopředu rovnou o veliký skok. Ano, mluvím o svém odjezdu do Ameriky. Po roce stráveném odříznuta od domova, se spolehnutím pouze sama na sebe a v novém prostředí jsem se najednou přerodila v mladého dospělce.

Sama jsem při návratu domů, o prázdninách, cítila, že jsem se z toho malého, nejistého kotěte stala spokojeně vrnícím tygrem. Najednou jsem se cítila vyšší, lehčí, svobodnější a především sebevědomější.


V tom tkví celá má nově nabytá dospělost, které jsem se dlouhou dobu tolik bála, stranila se jí a na narážky ostatních typu "dospěj" jsem trucovitě odpovídala, že na to mám ještě čas, že dospělá budu celý život.

Jednou to ale přijít muselo. A víte co? Já jsem šťastná. Konečně si můžu zajít do obchodu bez strachu, že mě náhodou osloví prodavač a já mu budu muset odpovědět, konečně dokážu volně komunikovat s lidmi, konečně cítím, že mám pevnou půdu pod nohama. A když bych ji náhodou zrovna neměla, dokážu s noblesou ustát i nerovný terén.

Není to senzační? Být dospělým je totiž jedna věc, ale když si při tom uchováte otevřenou, zvídavou dětskou duši a nadšení, nemůže se stát, že budete nešťastní.

Přeji vám, abyste v sobě také našli takový radostný pocit a dostali se do vnitřní harmonie, která vám pomůže kráčet po světě se vztyčenou hlavou.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

V kterou denní dobu jste nejaktivnější?

hodně brzy ráno 12.2% (21)
ráno 5.8% (10)
dopoledne 11% (19)
kolem oběda 8.7% (15)
odpoledne 8.7% (15)
v podvečer 18.6% (32)
večer 12.2% (21)
v noci 22.7% (39)

Komentáře

1 jejiblog jejiblog | 9. září 2012 v 11:20 | Reagovat

krásné :D

2 Siwa Siwa | Web | 9. září 2012 v 12:01 | Reagovat

Tak závěr je opravdu skvělý. Být dospělá, ale uchovat si dětskou duši... Do zákonné plnoletosti mám sice už jen rok, ale kdoví, jak dlouho mi bude opravdu trvat najít rozum. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama