O pozitivnosti, klucích a větvení cest života

20. ledna 2013 v 16:51 | Skye |  Druhý rok v USA

Včera mi byl složen kompliment za to, jak jsem pozitivní a optimistická. S ruměncem ve tváři jsem odpověděla, že jsem v sobě to slunce před pár lety nějak objevila, což vyprovokovalo otázku, jaká jsem tedy byla předtím?

Jako první mi vyvstanulo na mysli, že dost zamyšlená a neradostná, ale hned vzápětí mi došlo, že to vlastně není tak docela pravda. Jako dítě jsem byla učiněná rozzářenost. O ničem jsem nepochybovala, alespoň až do chvíle, kdy jsem se dostala do svých raně pubertálních let. Znáte to, to jsou těžké časy. Někdo se bůhvíproč popere při každé příležitosti a jiný, jako já, zase upadne v zádumčivost. Nevěřila jsem si a kluci pro mě existovali jen jako hezké obrázky, na které se dá koukat v televizi či časopise, nebo poslouchat jejich hlas z hudebního přehrávače. Trvalo notnou dobu, než mi došlo, že by se s nimi také dalo komunikovat jinak, než přátelsky, a že dokonce může dojít ke stavu chození spolu!


Každopádně, prošla jsem si několika ne příliš opodstatněnými či trvajícími láskami, dokud jsem neodmaturovala z gymplu. Tehdy jsem byla tak šťastná, že jsem se prostě na místě rozhodla, že na léto sbalím nějakého kluka, a kupodivu jsem i měla jasno, kterého. Napadlo mě, že v mém oblíbeném klubu dělá za barem jeden docela fešný, vysoký chlapec. Přemlouvala jsem proto ségru, aby tam se mnou večer zašla, jenže té se představa reggae akce, která tam právě probíhala, příliš nezamlouvala, a tak jsem se s neodlomitelným odhodláním a bez jakékoliv myšlenky na neúspěch vydala "lovit".

Řeknu vám, pár panáků a euforie ze začátku prázdnin udělá svoje. Stačilo nahodit můj odzbrojující úsměv a významný pohled a barman cupital sednout si vedle mě a poslouchat, co mu v tom podroušeném stavu vykládám za příběhy. Netrvalo dlouho a vytratili jsme se ven na čerstvý vzduch, kde jsme si dali první polibek, ze kterého mi běhal mráz po zádech.

Ani nevím, jak k tomu došlo. Navíc mě překvapilo, že ačkoliv byly teprve čtyři hodiny ráno, venku už panovalo časné světlo. Asi jsem se holt ještě nikdy v životě nenacházela venku v brzkých, ranních červnových hodinách.

Léto se tedy začalo rozvíjet slibně. Pravda, nastalo drobné (a plačtivé) zaškobrtnutí, to když se můj drahý rozhodl, že si mě "nechá" a budeme spolu jako že chodit, ale asi po dvou týdnech si to rozmyslel.

Nakvašeně jsem tedy ohrnula nos a s pocitem, že tohle nemám zapotřebí, jsem odjela na báječnou rodinnou dovolenou do slunné Itálie. Když jsem se potom z těch čarokrásných Benátek vrátila domů, čekalo mě překvapivé pozvání na schůzku. Cože, můj nedávno bývalý by mě rád zase viděl? Ale to se podívejme!

Na smluvené místo v parku vedle pošty jsem se sice dostavila, ale s o poznání odměřenějším vystupováním podpořeným neskrývavou dávkou obezřetnosti. To odpoledne ale vyplynulo jinak, než jsem čekala. Snad za to mohly mnou donesené komiksy kocoura Garfielda, snad letní vánek, ale ačkoliv jsem to nečekala, konečně jsme se začali normálně rozprávět a doopravdy poznávat.

Z původního plánu uhnat letní lásku se stal opravdický vztah, který byl den ode dne lepší a nebýt mého dlouhodobého pobytu v Americe, trval by snad déle, než dva a půl roku.

Ale tak už to na světě chodí. Lidé se potkávají a rozcházejí, v lepším případě si předají něco ze svých moudrostí a zkušeností, stane se, co se má stát a co osud zamýšlel a pak už se cestičky zase klikají a motají a rozebíhají… Každé rozhodnutí, které uděláme, nám otevře jednu závoru a tu druhou snad navždycky nechá uzavřenou, přehodí výhybku a nasměruje nás po kolejích, které jsme si vybrali. Pro to nejlepší rozhodnutí holt musíme opustit od všeho, co by nám bylo přineslo rozhodnutí druhé nejlepší. Jen si vzpomeňte na Jareda Leta v tom úžasném filmu Mr. Nobody! Vidíte? Naše volby nás ovlivňují natolik, že každičký detail může přinést něco naprosto jiného…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte v nadpřirozeno?

v boha 24.4% (30)
věřím v duchy! 19.5% (24)
věřím, že něco vyššího nad námi existuje 35% (43)
vůbec ne... 21.1% (26)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama