O záchodových škvírách

21. srpna 2014 v 20:15 | Skye |  Finále v USA
Prázdniny se přehouply a překulily a je tu nový školní rok. Bohužel, ale je to tak. Volna si člověk nemůže užívat pořád, někdy musí přijít doba, kdy je třeba něco udělat, podnoknout, na něčem zapracovat, něco dokázat a posunout se dál. Tak to chodí. Ať se nám to líbí nebo ne, když chceme být úspěšní, musíme se s tím poprat.

Já tedy sedla do letadla a vyrazila na let "čtvrtý rok aneb senior year". A na co jsem si při myšlence na Ameriku vzpomněla jako první, když jsem tak čekala na letišti? Ano, na ony protivné mezery na veřejných záchodcích...

O záchodových škvírách
Zajímavé. První, čeho si všimnu, když přiletím do Evropy, je jiný vzduch. Má jinou vůni. Takovou Evropskou, to se prostě pozná. A když teď odlétám do Ameriky, první změna, která mě napadne, se týká mezery mezi panely, z nichž jsou sešroubovány zástěny mezi toaletami.
Kdo byl někdy ve Spojených státech, určitě si odnesl rozporuplný zážitek, když si potřeboval odskočit. Nedá se totiž říct, že by se v této zemi vyskytovaly místnosti, kam chodíte sami a kde máte naprosté soukromí. Musíte počítat s tím, že leckdy je škvíra mezi dveřmi a "zárubní" tak široká, že když se někdo venku postaví do správného úhlu, vidí zcela zřetelně, co to uvnitř provádíte. Cože, vy jste chtěli na tento úkon soukromí? No to jste si měli dojít doma. Nebo nepít tolik té ledové vody z bezedného kelímku v restauraci. Anebo si alespoň poslužte kabinkou pro invalidy, ta bývá dostatečně dlouhá, aby dotyčný za roh už nic neviděl.

A tak si tady ve Frankfurtu užívám na čtyři měsíce posledních kabinek, kde dveře těsně přiléhají tam, kam mají. A uvažuji, jak je možné, že v Evropě jsme schopní postavit si ty záchody správně a diskrétně, zatímco v Americe si je sešroubují, jak jim to přijde pod ruku? Že by snad cítili větší soudržnost než my i na oné místnosti? Nebo jim dělají problémy výpočty nutné k bezmezernému seskládání panelů stěn? Anebo je v tom dokonce finta? Mezerou totiž vidíte, zda je dané vécko obsazené, či jestli je volné pro vaši potřenu. Není tudíž třeba plazit se po zemi sledovat, jestli jsou na druhé straně nějaké nohy. Ovšem, na to už Evropani vymysleli fintu s klíčem a zeleným nebo červeným signálním políčkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

V kterou denní dobu jste nejaktivnější?

hodně brzy ráno 12.3% (21)
ráno 5.8% (10)
dopoledne 10.5% (18)
kolem oběda 8.8% (15)
odpoledne 8.8% (15)
v podvečer 18.7% (32)
večer 12.3% (21)
v noci 22.8% (39)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama