Umyju vám auto. Za štědrý příspěvek.

26. srpna 2014 v 8:06 | Skye |  Finále v USA
V Americe funguje spousta různých spolků. Bratrstva, sesterstva, zájmové skupiny, kluby, asociace a tak dále a tak dále, no a pochopitelně také sportovní mužstva a týmy. Ti všichni si žijí vlastním životem. Mají vlastního prezidenta, tajemníka či pokladníka. A aby ten pokladník měl co dát do společné kasy, uspořádá onen spolek takzvaný fundraising. Tedy nějakou akci, jejímž účelem je vydělat peníze.

Nejjednodušší je pravděpodobně uspořádat takzvaný bake sale, tedy napéct muffiny, cookies, brownies a tak dále, vyložit vše na stůl, který jste předem šikovně umístili do nejvytíženější školní chodby v tom nejfrekventovanějším čase, a pak už jen vybíráte dolary od mlsných jazýčků. Další populární akcí jsou všelijaké běhy. Většinou na pět kilometrů, víc by širší veřejnost neuběhla a míň by zase neukojilo soutěživce. Nejen že si při takovém eventu můžete vybrat téma, ale většinou i víc vyděláte. Uspořádejte zombie run plný zrůdných soutěživců nebo třeba color run, kdy si nachystáte pytlíčky s barvou v prášku a ty pak budete metat po běžcích, takže budou v cíli tak vysloveně zmalovaní, že je vlastní mámy nepoznají.

Ve filmech se potom často vyskytují fundrasingy typu mytí aut. Znáte to, urostlé roztleskávačky v minisukýnkách svůdně přejíždějí houbou po kapotě auta a kroutí se u toho jako zkušené striptérky. Nemluvě o záplavě mýdlových bublinek a o vzájemném polévání svých bílých blůziček.

Naše trenérka vloni také vymyslela docela sympatický projekt. Na úvod nového školního roku jsme pořádaly jakýsi "bál". Na našich kurtech, k večeru, takže s postupující tmou měla vyniknout světýlka, která jsme rozvěsily po plotě. Plán to byl velkolepý, ale ačkoliv jsme celý týden prodávaly vstupenky a naslibovaly návštěvníkům soutěž o ceny a pití zdarma, akce skončila fiaskem, kdy na náš bál dorazilo všeho všudy asi pět lidí. Nevděčníci jsou to, ti studenti...! Příští rok na to budeme asi muset jít jinak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Filip Filip | Web | 23. září 2014 v 13:03 | Reagovat

pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama