Freshman 15

7. září 2014 v 8:36 | Skye |  Finále v USA
Freshman fifteen

Nástup na univerzitu je bezesporu velkou životní událostí. Nikoho proto nepřekvapí, jak se něco takového podepíše na vaší mentalitě. Málokdo ovšem ví, to s sebou přináší také tělesné změny!
Zní to hrozně, ale nic nechutného za tím (většinou) nehledejte. Nic pěkného ale taky ne. Alespoň ne pro holky. Jedná se totiž o tělesnou hmotnost, když to řeknu takhle.
U nás v Čechách to je sice taky patrné, ale tady ve Státech obzvlášť. Ne nadarmo pro to Američani mají termín. Když totiž nastoupíte na univerzitu, ubytujete se na koleji a začnete chodit do školní kafetérie, odehraje se s vámi zákeřná proměna. Najednou máte málo volného času, sháníte si rychlé a nezdravé svačinky, rodiče nejsou v dohledu a tak si spokojeně žvýkáte pizzu třeba o půlnoci a k tomu pořád sedíte na zadku, protože plníte tu hromadu úkolů, které na vás škola sesypala. Už asi tušíte, že v takové chvíli se začínáte obalovat tukem. A je při tom zajímavé, že většina studentů nabere rovných patnáct liber! Tedy přes sedm kilo. A drtivá většina takto postižených jsou děvčata.
Názorný příklad jsem tento týden vídala cestou po kampusu. Potkala jsem totiž slečnu, která se mnou minulý semestr chodila na hodinu orální komunikace. Tehdy byla ještě senior na high school, nádherná kudrnatá blondýna s velikýma modrýma očima postavou té nejlepší roztleskávačky ze středoškolských filmů. Jenomže teď nastoupila na naši univerzitu na plný úvazek a obávám se, že si musela pořídit úplně novou sadu kraťasů a džínsů, protože její stehna nabyla do bizardních rozměrů. Smutné. I když, pro českého člověka s notným smyslem pro škodolibost vlastně velice uklidňující. Všichni jsme jen lidi, no ne?
Horší to potom je, když se něco takového stane vám. Popravdě se doznávám, že Americká strava zatočila i se mnou. Nepřibrala jsem sedm kilo, díky bohu, ale nějaká ta tři kilíčka to určitě byla. Ne jen pro to, že zdejší jídlo překypuje nesmyslným množstvím cukru, tuků a soli, ale taky proto, že jsem chtěla všechny ty nové pochutiny vyzkoušet. A nebude se asi divit, že ze všeho nejvíc mi zachutnaly koblihy a zmrzlina. A to není dobré. Ne pro váš pas. I při všech tenisových trénincích jsem na tom byla bídně a vzpomínám si, jak jsem pak na jaře přiletěla domů a nebyla schopná udýchat jediný zápas.
Některé holky na tom ale byly hůř. Terčem záludného jídla jsou především stehna, boky a hýždě, které si při takové stravě vesele rostou, a nám pak nevesele klesá brada. A špatně se nám běhá. Proto mě jako seniorku a (budoucí) výživovou specialistku trenérka poprosila, abych promluvila k týmu o tomto fenoménu, jelikož máme hned čtyři nové hráčky. Myslím ale, že jsem odvedla dobrou práci. Tolik jsem ty naše freshmanky vyděsila, že v prvním roce přiberou a budou na tom hrozně špatně, že mám dojem, že nám nakonec ještě zhubnou!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama